Nasze stałe i okazjonalne koncerty

28.03. gra u Nas

BYNAJMNIEJ KWARTET
"W repertuarze - perły polskiej piosenki i klasyki amerykańskiego soulu."

Bynajmniej Kwartet w składzie:

 1. Emilia Wójcikowska – wokal
 2. Maciej Dudek – gitara
 3. Antonina Michalska-Sabal – perkusja
 4. Piotr Wojnarowski – bas

Bynajmniej Kwartet powstał aby kultywować tradycję polskiej piosenki. Muzyka zespołu koncentruje się wokół starych jazzowych i kabaretowych kompozycjach artystów takich jak: Kabaret Starszych Panów, Wojciech Młynarski, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Andrzej Zaucha, Hanka Ordonówna itp. Na koncertach usłyszeć można utwory żywe i wesołe, ale także sentymentalne ballady. Te bardziej znane, jak i te zapomniane. Zespół nie stroni też od rockowych rytmów lat 80tych. Drugi trzon repertuaru stanowią amerykańskie utwory soulowe - znajdziemy tu takie nazwiska jak Aretha Franklin, Dionne Warwick, Stevie Wonder, Etta James, Eric Clapton, Norah Jones. Wszystko jednak w konwencji piosenek, podane w nieskomplikowanej, treściwej formie, więc nudzić się nie sposób.

Wydarzenia na Facebook'u

Zobacz ich stronę internetową

21.03. grają

JACEK I PLACEKChłopaki w akcji...

Jacek i Placek to pełen energii duet gitarowy, który tworzy dwóch śpiewających muzyków. Paweł Nawrocki – wokalista i gitarzysta rockowego zespołu ALERGEN, który od lat z sukcesami koncertuje po całej Polsce. W tym roku jego zespół wydaje nową płytę, która już przed premierą zdobyła uznanie mediów i publiczności dzięki przebojowym utworom „Kiedy odejdziesz”, „Razem z nami” czy Bezsenność”. Michał Bąk – to pełen energii wokalista i gitarzysta zespołu Format C:, którego muzykę można śmiało porównać do klasyków gatunku punk rock rodem ze słonecznej Californii. Muzycy doskonale wzajemnie się uzupełniają, co owocuje ekspresywnym i niebanalnym widowiskiem muzycznym.

Repertuar zespołu oparty jest na największych hitach polskiej i zagranicznej sceny muzycznej z przełomu lat 70’, 80”, 90’ a także współczesnych. Podczas wieczoru pełnego muzyki nie zabraknie także autorskich utworów. Cały koncert opatrzony jest dodatkowo dużą dawką humoru. Podczas koncertu członkowie duetu wciągają publiczność w najróżniejsze interakcje, tak aby występ stał się barwniejszy i ciekawszy. Piosenki wykonywane są na dwa głosy i dwie gitary, co wśród duetów tego typu czyni ten wyjątkowym. Repertuar został przygotowany tak, aby publiczność aktywnie brała udział we wszystkim co dzieje się na scenie. Znane i lubiane piosenki, ciekawe aranżacje i dwie barwne postacie – z całą pewnością ten występ na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestniczącym w tym widowisku muzycznym!

Zapraszamy na facebook'a....

14.03. w Chicago zagra

FABRYKA ZABAWEKWieczór z TOMASEM SANCHEZEM na instrumentach perkusyjnych

Fabryka Zabawek to pochodzący z Krakowa kwartet, zwykle gromadzący na swoich koncertach komplet publiczności, złożonej przede wszystkim z miłośników orbitowania wokół gatunków takich jak jazz, funky czy soul. Nowoczesne, rytmiczne aranżacje charakterystyczne dla większych składów, oprawione są w naturalne, akustyczne brzmienia. Na repertuar zespołu składają się przede wszystkim autorskie kompozycje. Członkowie to trójka doświadczonych muzyków: wokalistka - Ela Łuszczakiewicz (absolwentka wokalistyki na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach), basista - Grzegorz Bąk (absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach), harmonijkarz - Marcin Dyjak (laureat World Harmonica Festival) oraz młody, twórczy kompozytor i autor tekstów, gitarzysta – Damian Skóra

A tu nasz profil na Facebook'u

08.03. w Dzień Kobiet zagra

BOBA JAZZ BANDWieczór ze Swingiem

Tu tez ich znajdziecie:)

27.02.(czwartek) zapraszamy na koncert

JAMAMAYEMuzyka "bez prądu"

Jamamaje to duet muzyków obecnie znanych głównie z coverowego zespołu "Latające Talerze". Oprócz tego obaj muzycy mają duże i różnorodne doświadczenie sceniczne. Marcin Mączyński jest na co dzień klasycznym wiolonczelistą a Jerzy Janik przez wiele lat grał i śpiewał tradycyjnego bluesa. Połączenie tych odległych muzycznie doświadczeń i wspólnej fascynacji muzyką sprawia, że prezentowane przez Jamamaje utwory, autorstwa między innymi: Carlosa Santany, Depeche Mode, R.E.M., Lenny Kravitza czy the Cure, nabierają często zupełnie nowego charakteru. Dzieje się tak również dlatego że grając w konwencji "bez prądu" korzystają z gitary akustycznej, wiolonczelo, akordeonu i fortepianu. To wszystko sprawia, że koncerty Jamamaje mają swój zupełnie niepowtarzalny akustyczny klimat wspólnego muzykowania dwóch dobrych kumpli, na który doskonale reagują nawet przypadkowi słuchacze.

Zapraszamy do rezerwacji i współnej zabawy

Przejdź do ich strony i dowiedz się więcej

28.02.(piątek) gra zespół

Jack'n'RollDobra muzyka w dobrym składzie

Zespół powstał we wrześniu 2006 roku w muzycznej wylęgarni zwanej Bochnią. Grają szeroko rozumianego rocka w coverowych aranżacjach. Jack'n'Roll to gwarancja doskonałej zabawy przy niezapomnianych hitach.

Tak mówią o sobie:

Na początku byliśmy tylko bandą nieporadnych chłopców, z czasem udało się ewoluować i pojawiły się pierwsze koncerty na zlotach harleyowców, dniach okolicznych miast, w klubach muzycznych, a nawet w zakładzie karnym w Nowym Wiśniczu. Pierwszym sukcesem było zdobycie nagrody w postaci nagrania płyty demo, którą otrzymaliśmy na festiwalu RockAutostrada. 2007 to rok wielkich przemian, zarówno w naszych głowach jak i w składzie zespołu. Dołączył nowy perkusista, a brzmienie wzbogacił klawiszowiec. W takim składzie nagraliśmy pierwsze autorskie utwory w studiu Piotra Lekkiego. Później przez jakiś czas mieliśmy przerwę w próbach i koncertach, głównie z powodu rozpoczętych studiów. Wielki comeback to rok 2010. Po 4 latach działalności coś zrozumieliśmy, coś w nas pękło i wróciliśmy do surowego, gitarowego grania. Przede wszystkim gramy to co naprawdę lubimy i nie zamierzamy tego zmieniać. W maju zespół zakończył pracę nad nagraniem DEMO. Muzycy grupy Jack'n'Roll zostali wyróżnieni podczas Festiwalu Miasto Rocka w Babimoście, w czerwcu tego roku (najlepszy basista - Kuba Struzik, najlepszy gitarzysta - Adam Struzik.)
  Obecny skład zespołu:
  1. Gitara/vokal - Mariusz Kokoszka
  2. Gitara - Adam Struzik
  3. Bas - Kuba Struzik
  4. Perkusja - Adrian Marzec
Zobacz ich stronę internetową

22.02.2014 odbył się koncert zespołu COCAINE. Było świetnie. Wszystkim z całego serca dziękujemy :-)


Sprawdż jak grali w Walentynki 2014

Coverowy Zespół Muzyczny

Cocaine to czteroosobowy zespół muzyczny wykonujący covery muzyki rozrywkowej, który powstał w 2009 roku w Krakowie. Tworzy go czterech wykształconych, profesjonalnych muzyków z pasją, którzy mają za sobą występy na Ogólnopolskich Festiwalach takich jak:

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, a także uczestnictwo w wielu programach telewizyjnych, między innymi "Dzień Dobry Tvn", " Kawa czy Herbata", "Szansa na Sukces", "Must be the Music" oraz "Pytanie na Śniadanie".

Na co dzień zespół związany jest z krakowską sceną muzyczną.

Perłą zespołu jest Magda - wokalistka o energetyzującej barwie głosu, obok której nie sposób przejść obojętnie. Charyzmatyczny głos, barwna osobowość, oraz świetny kontakt z publicznością tworzy idealną całość. Zapraszamy !!!!!

Przejdź do ich strony i dowiedz się więcej

21.02.2014r odbył się koncert zespołu AlergenZespół Alergen powstał w 2005 r. w Krakowie.Do osiągnięć Zespołu można zaliczyć kilka głównych nagród na festiwalach m.in. Band Watch (polsko – niemiecki), Festiwal Polskiego Radia Kraków, FAM, PKS (przegląd kapel studenckich) – dzięki wygranej dwa utwory ALERGEN’u trafiły na składankę „Z Serca Galicji” wydaną w lutym 2007 r. Zapraszamy !!!!!


15 Luty - koncert VERY BANDVery Band to nowopowstały zespół, który powoli zaczyna odnajdywać się w świecie muzyki nie tylko jazzowej. Grają stare kawałki w jazzowych aranżacjach. Mają świetną wokalistkę ....zachęcamy do posłuchania.

Za sobotni wieczór wszystkim dziękujemy i prosimy o więcej, Mamy nadzieje, że się Wam podobało:-)

To były super Walentynki • Galeria na Facebook'u - Walentynki 2014
 • Cracow Metro Band


  Cracow Metro Band to zespół grający jazz tradycyjny i swing. Jest laureatem jubileuszowej edycji międzynarodowego festiwalu jazzu tradycyjnego Złota Tarka, Iława 2013 r.

  Członkami zespołu są muzycy, z których każdy grał w którymś z tak znanych zespołów jazzu tradycyjnego jak : Plying Family, Old Metropolitan Band, Sami Swoi, Asocjacja Hagaw, Swing Orchestra Cracow, Beale Street Band, nierzadko zdobywając razem z nim Złote Tarki na festiwalu Old Jazz Meeting.

  Cracow Metro Band dba o zachowanie złotego środka pomiędzy tematem a improwizacją, a inspirujący nas artyści to : Louis Armstrong, Chet Baker, Wild Bill Davidson Carl Fontana, Frank Rosolino, JJ Johnson, Bill Watrous, Woody Herman, Eddie Harris, All Grey, Benny Goodman. Zapraszamy !!!!!

  Boba Jazz Band


  Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!

  Krakowski Boba Jazz Band do tej pory nagrał 9 płyt CD oraz oprawę muzyczną do Baśni o Królewnie Śnieżce dla 1 programu Polskiego Radia. Jednakże nam muzykom, mimo licznych wydań płytowych, czy nagrań telewizyjnych , milej jest patrzeć, na rozbawioną publiczność, którą przenosimy dzieki stylowi muzycznemu w nieco inny klimat i świat. Tą radością słuchacze dzielą się z nami, a tego z kolei nie zastąpi żadne studio na świecie. Zapraszamy Boba Jazz Band


  Ciekawe linki :

 • Jazz Forum
 • Interesujący Jazzowy klub w Chicago
 • Jazzowa przystań od 1947r. w Chicago
 • Czas Gentlemanów - blog dla mężczyzn z klasą